שאלות
נפוצות

כדאי לתכנן מראש ולחפש מיילדת פרטית שתלווה אותך ללידה, כבר מתחילת ההיריון. חפשי מיילדת מאזור גאוגרפי קרוב למקום מגורייך: חשוב לפגוש פנים אל פנים ולא בטלפון, לפחות 2-3 מיילדות, עד שתמצאי את האחת שמתאימה לך אישית. בפגישה הראשונה תשאלי על ההסמכות שלה והניסיון, ותבצעו תאום צפיות. חשוב לבחור מיילדת שמרגיש לך נוח ובטוח איתה.

שתיהן טובות, העיקר שאת מתחברת אליה ומרגישה נוח ובטוח. מדובר בהכנה וליווי אישי לאירוע שמח, אך גם מטלטל. תבחרי מה שיעשה לך טוב ויעצים אותך במסע הלידה שלך.

מיילדת למדה 5 שנים. יש לה רישיון לעסוק ביילוד, ככה שאם הצוות הרפואי יהיה עסוק בלידות אחרות עקב לחץ בחדר הלידה והתינוק ירצה לצאת כשתאים לו, המיילדת תדע מה לעשות ותעשה זאת בצורה מקצועית ביותר. מיילדת יודעת לזהות מצבים רפואיים מסכני חיים. יש מיילדות שעברו הכשרות של רפואה אלטרנטיביות ומומחות בלידות טבעיות, זה שילוב מנצח. אין הרבה מיילדות מלוות בארץ, לרוב הן תפוסות מראש.

דולה למדה קורס של מספר חודשים, ויש גם קורס מרוכז בחודש וחצי. יש דולות עם קורסים ברפואה אלטרנטיבית שזה בונוס. יש מבחר גדול של דולות, תוכלי למצא דולה בקלות ברשתות החברתיות ולהתאים לך את הטובה והמומלצת ביותר.

כן, הוא כלול כקורס מקוצר זוגי פרטי.

תלוי בתוכנית, זה נע בין 3500-5500.

קופות החולים משתתפים בהוצאות ליווי הלידה, עד 2000-2500 תלוי קופה.

מצרפים לבקשה חשבונית המפרטת את השירות שניתן ותעודה של המיילדת. הכול נעשה דרך האפליקציות של הקופות.

בוודאי. ניתן לבצע עיבוד חוויית לידה זוגי בבית ע”י מיילדת מוסמכת.

יש לך עוד שאלות?